GNIAZDO: "Warcabianka"

Warcabianka


 
Liczba graczy: 2
Plansza: 8 x 8 kwadratowych pól
Akcesoria: po 16 pionków dla każdego gracza

 

    Znalazłem tę grę w Internecie. Niestety zapomniałem zapisać adresu i nigdy potem nie udało mi się powrócić do tamtej strony. Nawet nie znam jej tytułu. Wiem tylko, że jej autor wygrał konkurs na najlepszą grę planszową toczoną na szachownicy. Gdzie i kiedy - nie mam pojęcia. Jeżeli ktoś ma pomysł na lepszą nazwę, to oczekuję na propozycje.

    Jak już wspomniałem gra toczy się na planszy 8 x 8 pól kwadratowych. Kolory pól nie mają znaczenia. Gracze otrzymują po 16 pionków. Na początku rozstawiają je w dwóch rzędach po przeciwnych stronach planszy. Celem gry jest dotarcie jednym pionkiem do przeciwległego brzegu planszy.

    W ciągu swojej rundy gracz może poruszyć jeden pionek. Ruch może wykonać do przodu lub do przodu po skosie. Może też zbić pionek przeciwnika, ale tylko po skosie do przodu. Wygrywa strona, która postawi pionek w rzędzie po przeciwległej stronie planszy bądź wyeliminuje wszystkie pionki przeciwnika.

    I to już wszystko, jeśli chodzi o zasady! Prawda, że proste? A przy okazji, to może warto pomyśleć, ile jeszcze innych ciekawych gier da się zmieścić na sześćdziesięciu czterech polach.
Przejdź do strony głównej GNIAZDA.

Przejdź do listy wszystkich opisanych gier.