GNIAZDO: "Steallar"

Stellar


 
Liczba graczy: 2
Plansza: 20 x 10 kwadratowych pól
Akcesoria: jeden pionek dla każdego gracza, zestaw żetonów

 

    W kosmicznej otchłani walczą ze sobą piloci gwiazdolotów. Rozstawiając satelity starają się zablokować przeciwnika. Kosmiczna pustka zapełnia się groĽnymi Stellarami, a piloci manewrują między nimi, o włos unikając zderzenia. Prędzej czy później unik się nie powiedzie, a pilot uwięziony między Stellarami będzie musiał się poddać.

* * *

    W zamierzchłych czasach tygodnik (właściwie w ciągu tygodnia pojawiał się w kioskach bodajże trzy razy) "Świat Młodych" wydał numer specjalny poświęcony wyłącznie grom planszowym. W wydaniu znalazło się osiem gier- plansze i instrukcje, każdy zestaw zajmował jedną stronę formatu A3. Wśród ośmiu gierek znalazł się "Stellar". Banalnie proste zasady i szybka rozgrywka to jego niepodważalne atuty.

    Gra toczy się na planszy o rozmiarach 20 x 10 kwadratowych pól. Podstawowa wersja zakłada udział dwóch graczy. Większa liczba oznacza większe zamieszanie na planszy, czyli lepsza zabawę! Gracze otrzymują po jednym pionku, symbolizującym rakietę kosmiczną, które stawiają w przeciwległych rogach planszy. Zestaw żetonów tworzy wspólny "bank".

    W każdej turze gracz może wykonać jeden z poniższych wariantów:

    Ruch można wykonać pionowo, poziomo lub ukośnie, tylko na wolne, niezajęte pole. Przy przemieszczeniu o dwa pola nie wolno przeskakiwać innych pionków czy żetonów, ale można zmienić kierunek ruchu. Raz ustawione Stellary pozostają na swoich miejscach do końca rozgrywki.

    Gracz przegrywa w chwili, gdy zostaną zajęte wszystkie otaczające jego pionek pola.


Komputerowa wersja gry.
Przejdź do strony głównej GNIAZDA.

Przejdź do listy wszystkich opisanych gier.