GNIAZDO: Lista gier

Lista gier


 

    Lista gier opisanych w GNIEŹDZIE. Na początku listy znajdują się gry wydane w Polsce przed rokiem 2000. Dalej zamieszczono opisy ciekawych produkcji wydanych zagranicą lub w kraju po roku 2000. Pod hasłem "Systemy" zgrupowano gry na ogół nie licencjonowane, a mniej lub bardziej znane. Pod koniec spisu znajdują się rozmaite znaleziska z przepastnej głębi Internetu, bądź produkcje, które nie zmieściły się pod innym hasłem. W każdej kategorii tytuły są posegregowane alfabetycznie (z pominięciem spacji).

    Symulacje wojenne, wraz z odpowiednimi odnośnikami, opisano krótko w osobnym dziale. Podobnie mini-gry wydawnictwa Sfera. Niektóre linki kierują poza GNIAZDO.Gry wydane w Polsce przed rokiem 2000


Gry licencjonowane


Systemy


Rozmaite (linki)

"Dreszcz"

    Choć jest to gra paragrafowa, to warto o niej wspomnieć w enklawie gier planszowych. Wśród gier paragrafowych wydanych w Polsce popularnością przebił ją chyba tylko "Wojownik autostrady".


"Taktyka i Strategia"

    Witryna dedykowana miłośnikom symulacji militarnych oraz historii konfliktów zbrojnych. Wydawcy czasopisma pod tym samym tytułem.
Przejdź do strony głównej GNIAZDA.