GNIAZDO: "Gangsterskie porachunki"

Gangsterskie porachunki


 
Liczba graczy: 2
Plansza: 5 x 5 kwadratowych pól
Akcesoria: po 5 pionków w jednym kolorze dla każdego gracza, 1 pionek reprezentujący kasetkę

 

    San Francisco. Gorące słońce praży wybrzeże. Tysiące turystów, tysiące nielegalnych imigrantów, miliony dolarów. Prawie jak w południowych Włoszech. Tym bardziej, że tutaj też rządzi włoska mafia, a konkretnie dwie rodziny: Mordelluppich i Macaronich Jeszcze do niedawna działały razem, wspólnie trzęsąc miastem i jego mieszkańcami. Teraz trwa między nimi wojna.

    Właśnie teraz, w podziemiach garażu, gdzieś w centrum miasta, natknęły się na siebie dwie grupy bandziorów z konkurujących rodzin. Spotkanie skończyłoby się może tylko na wzajemnych pogróżkach i wymianie mniej lub bardziej niecenzuralnych uwag, gdyby nie obecność walizki wypchanej po brzegi zielonymi banknotami. Gangsterzy zrobią wszystko, by zgarnąć łup. Prawdopodobnie pójdą w ruch łokcie i kolana. Regularna bijatyka wisi w powietrzu.

* * *

    Gra przeznaczona jest dla dwóch osób. Każda przewodzi piątce gangsterów. Reprezentujące ich pionki zostają umieszczone wzdłuż przeciwległych boków planszy. Na środku znajduje się pionek-walizka z pieniędzmi. Gracz zwycięża, jeżeli uda mu się wprowadzić walizkę na jedno z pól zajmowanych na początku przez gangsterów lub wtedy, gdy przeciwnik nie może wykonać ruchu walizką albo gangsterem.

    W każdej turze gracz przesuwa najpierw walizkę, a później jednego z gangsterów. Ruch może odbyć się pionowo, poziomo lub na ukos. Pole może zajmować tylko jeden pionek. Zabronione jest przeskakiwanie przez pionki. Walizkę trzeba przesunąć zawsze o maksymalną liczbę pól w danym kierunku, to jest aż do granicy planszy lub do pola sąsiadującego z polem zablokowanym przez inny pionek.

    Gra "Gansterskie porachunki" pojawiła się w tym samym spejalnym wydaniu "Świata Młodych" co "Stellar".
Przejdź do strony głównej GNIAZDA.

Przejdź do listy wszystkich opisanych gier.